Menu EN search-web

Moderátoři

Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že něco má smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.

Václav Havel, Dálkový výslech, 1986

Vzdělávací projekt Každý může změnit svět - Lidská práva v životě a díle Václava Havla je založen na životním příběhu českého spisovatele, myslitele, disidenta a prezidenta Václava Havla. Jde o příběh dobrodružný, napínavý, plný zvratů, překvapení a pohnuté historie. Takový příběh musí mít správné průvodce.

Emma a Yemi

Hledali jsme zajímavé a inspirující moderátorské osobnosti, které do videí vnesou vlastní příběh a dovedou historii lidských práv v Československu až do současnosti. Emma Smetana je všestranná osobnost a žena mnoha tváří, působí jako moderátorka respektovaného novinářského pořadu, zároveň je však oceňovanou zpěvačkou. Do e-learningové série přinesla neocenitelný pohled člověka, který žil a studoval v zahraničí, je Česka i Evropanka. Choregraf a kreativní producent Yemi A.D. inspiruje už řadu let mladé Čechy a Češky a ukazuje jim, co všechno lze dokázat, když člověk jde za svým cílem. Jeho taneční projekty oceňuje celý svět. Oba moderátoři se angažují v dobročinných projektech.

Emma a Yemi jsou navíc kamarádi a společné moderování pro ně bylo potěšením.  

Emma Smetana 

Moderátorka DVTV, herečka, muzikantka, zakladatelka spolku Emma má bazar, matka.

Emma Smetana vystudovala evropské záležitosti na Sciences Po Paris a politologii.mezinárodní vztahy na Freie Universitat Berlin. Absolvovala stáže ve francouzském deníku Libération, v české MF DNES, v Evropském parlamentu a v kabinetu premiéra na Úřadě vlády. Jako herečka se objevila v několika filmech a seriálech, nejvíc si cení práce na trilogii Hořící keř v režii Agnieszky Holland pro HBO. Necelé čtyři roky moderovala Televizní noviny na TV Nova, v roce 2016 vydala debutové album What I’ve Done. Mluví plynně francouzsky, anglicky a německy. Veškerý volný čas nyní věnuje roční dceři Lennon. 

YEMI A.D.

Mezinárodně uznávaný kreativní producent, choreograf, zakladatel agentury JAD Productions a taneční školy Dance Academy Prague a Ambasador rozvoje udržitelných zdrojů.

Po studiu v USA založil Yemi v roce 1999 JAD Dance Company (JAD DC), seskupení českých i zahraničních tanečníků a choreografů. Prostřednictvím JAD Dance Company měl Yemi možnost sdílet jedinečné taneční styly, které byly dříve pro tanečníky v post-komunistické České republice nedostupné a neznámé. Zkušenosti z produkce a kreativy jej přivedly k aktivní spolupráci se zahraničními umělci. Mezi jeho nejznámější klienty patří například americký rapper Kanye West, pro kterého vytvořil choreografii a režii v rámci turné Yeezus. V zahraničí připravoval například show pro předávání cen MTV v Los Angeles, performance do pořadu Saturday Night Live, režii jednoho z koncertů festivalu Coachella, nebo nejúspěšnější českou televizní show Tvoje Tvář Má Známý Hlas.

Yemi je také zakladatelem JAD Productions. Agentury zaměřující se na realizaci eventů, program EIM, digitální content a booking.  Pod záštitou agentury každoročně vzniká Yemiho projekt Ynspirology, který se řadí mezi ojedinělé festivaly v České Republice."

001002003004

Matt a Molly - Angličtí moderátoři 

Do anglické jazykové verze série jsme obsadili mladou moderátorskou dvojici. Oba moderátoři - Matthew James Burt (GB) a Molly Emmett (USA) - žijí v České republice, působí tu jako učitelé angličtiny, mají však za sebou i profesní hereckou zkušenost. Václav Havel pro oba představuje jeden ze symbolů země, ve které se rozhodli strávit část svého života. 

001002003004

Malá ochutnávka ze zákulisí natáčení

001002003004005006007

Copyright © 2017 – 2024, Havel v kostce, Všechna práva vyhrazena |